Kreditní karta Cetelem

Společnost CETELEM nabízí svoji kartu pod jednoduchým názvem kreditní karta Cetelem a zajímavé jsou na ní hlavně bonusy. Do konce roku 2013 bylo nejzajímavějším benefitem  vracení 1,5 % z každé transakce (byť omezeno na nepříliš zajímavých max. 150 Kč měsíčně).

Cetelem je obchodní značkou české pobočky francouzské banky BNP Paribas Personal Finance SA a je významným poskytovatelem spotřebitelských úvěrů na českém trhu. Kromě půjček nabízí i kreditní karty.

Kreditní karta Cetelem

Od ledna 2014 platí nový věrnostní program, ve kterém si můžete vybrat jednu ze čtyř variant:

  • Bezplatné výběry ze všech bankomatů nad 1000 Kč, resp. v ekvivalentu v cizí měně bez poplatku (ne bez úroku), nebo
  • 2 %, max. 400 Kč měsíčně za všechny nákupy v ČR i v zahraničí (ne na internetu), nebo
  • 3 %, max. 600 Kč za nákupy na internetu, nebo
  • 4 %, max. 800 Kč za nákupy pohonných hmot v ČR a v zahraničí.

Vracení peněz zpět platí pro platby, jejichž celková výše za měsíc přesáhne 500 Kč a více. Měsíční poplatek za kartu je 69 Kč a bezúročné období 55 dnů.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Pozor na výběry z bankomatu

První „bonus“ je úplně nesmyslný, protože vybírat kreditkou z bankomatu je nesmysl a nic na tom nemění to, že je zdarma. Zaplatíte obrovský úrok a neaplikuje se bezúročné období. Lákaní na výběry z bankomatu kreditkou zdarma považuji za praktiku za hranou seriozního chování.

Kreditní karta Cetelem se ve variantě číslo dvě blíží podmínkám kreditní karty od Citi a stojí za úvahu. Ostatní varianty jsou hodně specifické a vyplatí se jen specifickým klientům – varianta tři těm, kteří utrácí hodně na internetu a varianta čtyři je vhodná pro taxikáře či řidiče kamionu.

Bezkontaktní nálepka

Bezkontaktní platební nálepka je dnes už běžný doplněk kreditní karty, který funguje tak, že nálepku nalepíte například na zadní stranu mobilního telefonu a pak platíte stejně jako kartou, akorát k terminálu přikládáte telefon. Její vydání, aktivace i využívání je u Cetelem zdarma.