Citibank omezí bonusy za platby kartou

S kreditní kartou není radno si zahrávat, to čtenář tohoto magazínu ví. Pokud ale víte, co děláte, můžete na kreditní kartě kromě bezúročné půjčky i slušně vydělat a banku „pumpnout“ o nezanedbatelnou částku.  Ano, řeč je o kartách, které vracejí procenta z nákupů.

Zdá se ale, že přibývá klientů, kteří od bank více berou, než dávají a bankám se to přestává líbit. Proto přistupují ke snižování bonusů. Žádná banka, i když se tváří sebeštědřeji, nechce na klientech prodělávat. A přesně to se asi začíná u některých klientů dít.

Do této situace se zjevně dostala Citibank, která mění podmínky u svých kreditních karet od 1. ledna příštího roku. Právě Citibank společně s Raiffeisenbank jsou co se týče bonusů nejštědřejší a jako jediné vrací 2 % z transakcí

Konkrétně Citibank mění strop pro získané odměny. Doposud to bylo 2000 Kč měsíčně, tj. kartou mělo smysl prohnat maximálně 100 tisíc. Nově bude tento limit na 1000 Kč a nebude tak mít smysl protáčet kartou více jak 50 tisíc měsíčně.

Upřímně řečeno se to většiny běžných klientů nedotkne, protože málokdo bude kartou platit více než 50 tisíc, ale pro šikuly, kteří uměli kartou prohnat 100 tisíc měsíčně, je to citelná ztráta.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Jsem zvědav, zda hozenou rukavici zvedne nějaká nová banka a lepšími bonusy na klienty Citibank zaútočí. Co třeba kreditka od Air Bank?

Celý článek k tématu na Měšec.cz

1 komentář u „Citibank omezí bonusy za platby kartou“

Napsat komentář