Proč na internetu platit kreditkou

Placení kartou na internetu je poměrně bezpečná záležitost, přesto ale není úplně moudré platit na něm svoji hlavní kartou, která je navíc debetní. Přečtěte si proč je lepší na internetu platit kreditkou.

Proč na internetu platit kreditkou

Pokud platíte na internetu kartou u ověřeného obchodu a ne na podivných stránkách v zahraničí, je platba kartou poměrně bezpečná. Přesto si ale nemůžete nikdy být jisti, že i zavedený a seriózní obchod neudělá někdy v budoucnosti chybu a nepřijde o čísla karet. Většina plateb v Česku sice probíhá tak, že obchodník vůbec číslo karty nedostane do ruky, ale najdou se weby, které číslo vaší karty mají a pak může nastat problém.

Pokud si pro platby na internetu vyhradíte kreditku, má to pro vás jednu zásadní výhodu – neplatíte svými penězi, ale penězi banky. Pokud dojde k problémům, nepřišli jste o své peníze. Nicméně je samozřejmě musíte bance vrátit, pokud se ukáže, že jste o ně přišli vaší chybou, což ale u uniku karet z nějaké služby není příliš pravděpodobné. Když nic jiného, bude se banka při reklamaci více snažit, protože jde o její peníze. Pokud se ztratily vaše peníze, je to bance tak nějak fuk a reklamace se může protahovat.

Nastavte si nízké limity a nízký úvěrový rámec

Pokud to vaše kreditní karta umožňuje, nastavte si na ní pro internetové transakce nějaký malý limit, případně limit nulový a zvedejte ho jen v případě potřeby platby. I kdyby došlo ke zneužití karty, nemůže vám ji útočník „vysát celou“. Pokud chcete mít jistou, nechte si udělat kreditku s nějakým nízkým úvěrovým rámcem, třeba jen 10 000 Kč. Pokud se budete chovat zodpovědně a nebudete kartu dávat kam nemáte, nehrozí vám prakticky žádné riziko a i kdyby došlo na nejhorší, přijdete maximálně o částku rovnající se limitu karty.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Pokud chcete využívat naplno bonusy na kreditkách a platit s ní veškeré své výdaje, pořiďte si na to jinou kartu a na té mějte klidně vysoké limity. Nezapomínejte ale na to, že i mimo internet hrozí kartě rizika – stačí chvilka nepozornosti, ponechání karty mimo dosah a můžete o peníze přijít. Proto mějte kartu vždy pod kontrolou a nikdy ji nespouštějte z očí. Jakmile se karta dostane do nepovolaných rukou a člověk z ní zná číslo, jméno, datum expirace i CVV kód, vyluxuje vám ji během okamžiku.

Napsat komentář