Jak vybrat hotovost z kreditky a neplatit úrok

Kreditní karta super, když ji umíte používat. To znamená, že nevybíráte hotovost v bankomatech a splácíte ji v bezúročném období.

Nejprve je potřeba si odpovědět na otázku, proč kreditkou z bankomatu nikdy nevybírat:

  1. až na pár výjimek si banka naúčtuje za výběr tučný poplatek, klidně 50 a více Kč
  2. co je ale podstatnější, každá ihned začne počítat úrok, na výběry z bankomatu se neuplatňuje bezúročné období, takže za výběr ihned platíte. A že úroky na kreditkách nejsou žádná láce, nemusím asi zdůrazňovat.

Máte minimálně dvě možnosti, jak vybrat hotovost z kreditky:

Obsah článku

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Jak vybrat kreditkou hotovost zdarma (Revolut)

Toto řešení je velmi snadné:

  1. Nabijte si kreditkou kartu Revolut. Pokud Revolut nemáte, založte si ho zdarma
  2. Z Revolutu pak odešlete peníze na libovolný bankovní účet a vyberte si je (do určitého limitu je můžete vybrat i přímo kartou Revolut z bankomatu)

Ověřte si pro jistou, že vaše banka neúčtuje u kreditky ihned úroky za nabití Revolutu. Drtivá většina českých kreditek to neúčtuje.

Jak vybrat kreditkou hotovost levně a bez bankomatu (Paysend)

Použijte službu Paysend

Služba Paysend zpřístupňuje v jednoduchém rozhraní službu, která je normálně dostupná u většiny karet, ale moc se o ní nemluví. Je to posílání peněz mezi kartami. Je to jednoduché – máte třeba kreditku u nějaké banky a běžný účet u jiné a k němu debetní kartu. Pomocí Paysend pošlete peníze z kreditní karty na debetní kartu, tj. fakticky na váš běžný účet. Zřejmě to bude fungovat i v rámci jedné banky, ale tam by mohla bance zablikat kontrolka, že děláte něco divného.

Co je na tom nejlepší? Tato operace se pro kreditní kartu tváří jako platba na internetu, takže na ní funguje standardní bezúročné období.

Poplatky

Kolik to stojí? Paysend si naúčtuje 1 % poplatek, takže když si pošlete 10 000 Kč, zaplatíte za to stovku. Není to samozřejmě také úplně levné, ale pokud si vyberete stejné peníze z bankomatu, vyjde vás to dráž. Posuďte samy:

Pokud budete mít kreditku s úrokem  22 %, což je průměr toho, co lze u českých bank získat, zaplatíte za 10 000 Kč za rok úrok 2 200 Kč, což i při vrácení peněz do měsíce stále znamená, že bance zaplatíte 183 Kč.

Limity

Standardní limit je 250 000 Kč za rok a někde jsem tuším četl doporučení, že je dobré nepřekračovat v jedné transakci částku 1 000 EUR, aby to banka nezkoumala.

Nedoporučuji používat Paysend permanentně, přeci jen úplně levné to není, ale pokud potřebujete hotovost z kreditky, je toto celkem rozumná cesta, jak neplatit zbytečné poplatky bance.

Získejte první převod zdarma

Použijte tento odkaz pro registraci do Paysend a máte první převod zdarma.

Rozhraní v mobilní aplikaci je opravdu jednoduché:

Napsat komentář