Výběr z bankomatu zdarma. Kreditkou? Nenechte se napálit.

Finančně gramotný čtenář jistě ví, že vybírat kreditní kartou z bankomatu je finanční sebevražda. A to i v případě, kdy vám banka nabízí výběr z bankomatu zdarma. Je to jen drsný marketing na hraně seriozního chování.

Banky nás neustále bombardují úžasnými nabídkami kreditek, které jsou plné nesmyslných služeb, které nepotřebujete.

Výběr z bankomatu zdarma?

Nad všechny nesmysly ale ční „skvělá výhoda“, za kterou banky vydávají výběr z bankomatu zdarma. Tato nabídka se dá přirovnat k nabídce drogového dealera na první dávku zdarma, protože pokud uvěříte dealerovi nebo bance, budete platit a platit. A o to oběma jde.

Proč kreditkou z bankomatu nevybírat

  1. často vám banka naúčtuje poměrně tučný poplatek
  2. vždy vám banka naúčtuje obrovský úrok, který je často vyšší než běžný úrok na kartě. Obvykle se blíží 30 % p. a.
  3. vždy vám banka naúčtuje úrok okamžitě, neplatí zde žádné bezúročné období

Proč vám tedy banky nabízí výběr z bankomatu zdarma? Z výše uvedeného je to myslím jasné dostatečně. Banka vám odpustí poplatek za výběr, ale zahojí se na tom, že platíte tučný úrok. I když peníze splatíte brzy, pořád zaplatíte docela dost. A banka samozřejmě kalkuluje s tím, že peníze včas nevrátíte a platíte pro banku krásný úrok 30 % p.a.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

TIP: Jak získat hotovost z kreditky levně

Marketing a reklama snese všechno, ne nadarmo se říká, že reklama je od slova klamat. Seriozní banka by však měla mít tolik soudnosti, že nebude své klienty nabádat k nezodpovědnému chování. Na jednu stranu se banky snaží prezentovat jako ti, kterým jde o finanční gramotnost obyvatel, ale na straně druhé nezodpovědné chování podporují kvůli svým ziskům.

Bohužel stále platí, že před nabídkou banky musíte být ve střehu, nic „nepodepisovat“ po telefonu, vyžádat si podrobnosti a ty si v klidu prostudovat, případně se poradit s někým, kdo financím rozumí a zjistí, jestli je ona nabídka opravdu tak úžasná.

A samozřejmě platí: Člověku, který nepozná rozdíl mezi kreditní a debetní kartou, nepatří kreditka do ruky. Pro jeho dobro.

1 komentář u „Výběr z bankomatu zdarma. Kreditkou? Nenechte se napálit.“

Napsat komentář