Jak získat cashback kartu s až 8 % (NÁVOD)

Chcete dostávat cashback až 8 % z každé platby kartou v obchodech i na internetu? Stačí nehledat jen mezi českými bankami a nebát se zkusit něco jiného.

Když skončila v Česku Citibank se svým 2% cashbackem, zdálo se, že časy sbírání zajímavých odměn z každé platby jsou definitivně pryč. Není to ale tak úplně pravda. Stačí opustit svět českých bank.

Pozor: Crypto.com už není příliš výhodná. Zkuste kartu Plutus, má daleko lepší bonusy a cashback.

Obsah článku

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Visa karta od crypto.com

Crypto.com, jak už název napovídá, je startup pohybující se v prostředí kryptoměn, ale nebojte, nepotřebujete žádné speciální znalosti a dokonce s kryptoměnou nemusíte přijít do styku, když nechcete.

Firma nabízí mimo jiné klasické platební karty Visa, se kterými získáte zpět 1 – 8 % z každé platby ať už na internetu nebo v obchodě. Firma sídlí v USA, ale pro Evropskou unii má založenou pobočku ve Velké Britanii, odkud vám také karta poštou přijde. Požádat o ni můžete prostřednictvím mobilní aplikace, kterou si stáhnete po registraci zde. Ještě než se vrhnete na objednávku, čtěte dále.

5 úrovní karet

Vybrat si můžete z pěti úrovní karet, které si liší hlavně výší cashbacku a doplňkovými službami. Popsané je to na tomto obrázku:

Benefity

Jak vidíte, bez jakýchkoliv složitostí můžete mít kartu s cashbackem 1 %. Asi se ptáte, jak získat ty vyšší karty a co to znamená CRO stake. CRO je něco jako interní měna celého ekosystému okolo crypto.com. Stake znamená držení. Pokud chcete vyšší cashback, musíte vlastnit uvedené množství CRO a na půl roku ho držet (zamknout v aplikaci). Co to znamená samozřejmě nejlépe pochopíte, když znáte kurz CRO. Ten je v době psaní tohoto článku 0,16 USD za jedno CRO, to znamená, že na kartu s cashbackem 2 % potřebujete v aplikaci zamknout zhruba 160 USD, což je asi 3 500 Kč. Na kartu s 1 % nemusíte zamykat nic a můžete si tak vše vyzkoušet bez rizika. Další levely karet už si dopočtete sami – na 3 % cashback je to 1 600 USD, na 5 % 16 000 USD a na 8 % 160 000 USD.

Cashback v CRO

Cashback je rovněž vyplácen v CRO, ale nebojte se. V aplikaci můžete CRO jedním klikem vyměnit za EUR a kartou utratit. Nemusíte se bát, že získáváte nějakou bezcenou kryptoměnu. Můžete ale rovněž sázet na to, že se kurz CRO bude zvedat a vy můžete vydělat ještě jednou. Nutno ale přiznat, že kurz CRO  může i klesat.

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si pořídili kartu vyššího levelu, než je ta bez držení CRO, udělejte to rovnou, protože:

  1. dostanete bonus 50 dolarů, pokud ji objednáte přes tento link (pokud se po kliku nepředvyplní pole Referral Code vyplňte tento kód: ujx4mx2hqb )
  2. pokud se rozhodnete kartu povýšit později, zaplatíte za změnu poplatek 50 EUR

Spotify a Netflix zdarma

Druhý a třetí level karty má ještě jeden hodně zajímavý bonus – dostanete zdarma hudební službu Spotify a ve třetím levelu ještě filmový Netflix. Pokud započtete cenu těchto služeb, tak výhodnost karty ještě naroste. Technicky to funguje tak, že za danou službu zaplatíte kartou od crypto.com a následně dostanete cashback ve výši 100 % zaplacené částky.

Cashback – další užitečné informace

  • karta není ani debetní ani kreditní, je to tzv. prepaid, takže ji musíte před placením nejprve nabít jinou vaší kartou, případně převodem pomocí SEPA platby (ale kartou je to otázka pár vteřin a jednoznačně to doporučuji).
  • karta je vedena v eurech,
  • zamknuté CRO je úročeno 16 % ročně
  • karta funguje bez problémů ve všech obchodech i na internetu. Je to opravdu standardní Visa karta.

Pokud vás karta zaujala, objednejte si ji zde a nebo si ještě před tím přečtěte rozsáhlou rezenzi na Měšec.cz. Případně se ptejte na nejasnosti v diskuzi pod článkem.

2 komentáře u „Jak získat cashback kartu s až 8 % (NÁVOD)“

Napsat komentář