Výhody a nevýhody kreditní karty

Kreditní karta je velice rozšířeným platebním nástrojem mezi občany nejrůznějších věkových a sociálních skupin. Využívají je lidé s menšími a vyššími příjmy. Prostředek, poskytující určitou finanční nezávislost a svobodu.

Nežli si však pořídíte jakékoliv kreditní karty, měli byste dopředu znát jejich výhody a nevýhody. Seznámit se s kladnými a zápornými vlastnostmi, jež mnohé napoví o tom, zda je tento doplněk vhodný i pro vás a využijete jeho potenciál v maximální míře.

Výhody kreditních karet

V první řadě je to určitě možnost čerpat dostatek peněžních prostředků v okamžiku, kdy se ztenčuje obsah vašeho bankovního účtu. Finanční rezerva v podobě úvěru, s níž lze nakládat dle vlastní libosti. K tomu si připočtěte ještě ostatní bonusy.

  • Bezúročné období, během něhož nezaplatíte na poplatcích ani korunu navíc
  • Slevy na nákupy u vybraných prodejců s odlišným sortimentem
  • Ideální prostředek při cestování po světě, protože obvykle umožňuje vstupy do letištních salonků
  • Účast v nejrůznějších programech generujících opět další slevy

Výhody kreditní karty samozřejmě v plném rozsahu převažují. Najde se však i několik záporných vlastností, o nichž byste měli vědět.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Nevýhody kreditních karet

Pakliže sáhnete po nevhodném finančním produktu, připravte se na to, že po vás mohou být vyžadovány poplatky za vedení nebo dokonce zřízení kreditní karty. Největší útrapou tohoto úvěrového řešení je jistě vyšší úroková sazba, jíž kompenzuje ono zmiňované bezúročné období, dosahují hodnoty až 60 dnů.

Kreditní karta je platebním nástrojem, jenž vám dává pocit, že máte peněz dostatek, což není až tak pravda. Toto negativum je však psychologického rázu a je velice individuální.

Pakliže s kreditními kartami zacházíte zodpovědně, budete se radovat především z jejich výhod popisovaných výše.

Napsat komentář