Změna karet Citibank na karty Raiffeisenbank

To, že Raiffeisenbank koupila klienty Citibank asi slyšel už každý a zcela jistě to ví klienti těchto bank. Nyní se celá transakce dokončuje a klientům začaly chodit nové karty s logem RB.

Jak se mění podmínky

Podmínky se změnou karty nijak nemění. Zatím. Bohužel změní se od 1. ledna 2017 a určitě od Raiffeisenbank nelze očekávat, že je nějak vylepší. Užívejte si proto posledních pár měsíců s cashbackem 2 %, protože to se brzy stane minulostí.

Nedá se dost dobře odhadovat, kam se nabídka bonusů posune, ale vzhledem ke změnám a stropům na poplatcích, resp. provizích pro vydavatele karet, je jasné, že na rozdávání procent z útrat nebude zbývat. Je možné, že nějaký cashback zůstane, ale bude pravděpodobně omezen velice nízkou maximální měsíční  částkou.

Momentálně jsou 2 % z útraty maximum, které můžete získat a není už moc karet, které vám to zajistí. Sice existují nabídky 3 nebo i 4 procenta zpět, ale to má tolik podmínek a háčků, že reálně to nedává smysl. Příkladem jsou třeba 4 % zpět, ale jen z útraty za pohonné hmoty, takže pokud nemáte kamion, smysl to nemá.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Více než 2 % v některých případech vrací i karty Diners, ale tam nejde o klasické vrácení hotovosti. A hitem poslední doby karta od crypto.com, kde můžete mít až 5 %.

Co dělat pro výměnu karty Citi za RB

Nemusíte dělat nic, karta vám přijde automaticky a i s dopisem, co a kdy máte udělat. O změně podmínek byste měli být informováni v dostatečném předstihu, takže ještě před koncem roku 2016 bychom se měli všichni dozvědět, co RB pro kreditky vymyslela a zda bude mít smysl si kartu Citi Life, resp. Raiffeisenbank Life ponechat.

Výhoda změny

Zatím se zdá, že jedinou výhodou je to, že přestaly otravné telefonáty nabízející nesmyslné služby ke kartě Citi Life. Dá se čekat, že RB nebude tak agresivní, protože má na starosti i jiné věci, než otravovat klienty.

Nedá se ani očekávat, že by se někdy vrátili náhončí podobní těm od Citibank, kteří vám doslova vnucovali kreditku na každém kroku v každém nákupním centru.

Končí i obrovské provize pro zprostředkovatele karet Citibank, které byly až neuvěřitelné a počítaly se ve vyšších jednotkách tisíc za jednu „dohozenou“ kartu.

1 komentář u „Změna karet Citibank na karty Raiffeisenbank“

Napsat komentář