Kreditní karta Equa Bank

Kreditní karta patří k základní nabídce většiny bank. U malých bank ji ale často hledáme marně. Proč tomu tak je a proč kreditní kartu nenabízí ani Equa bank?

Kreditní karta Equa Bank

Kreditka od Equa Bank neexistuje. Důvodů může být více a jak vidíme na příkladu kreditky od Air Bank, malé banky obecně se do kreditek moc nehrnou. Pokud zakládáte banku, je postup obvykle hodně podobný:

  1. nalákáme lidi na všechno zdarma na běžném účtu
  2. jako podporu použijeme vysoký úrok na spořicím účtu a rovnou s ním zakládáme i běžný účet
  3. začneme nabízet klasické půjčky, což je relativně bezpečné, protože lidi pečlivě prověříme
  4. začneme nabízet hypotéky, ideálně jen refinancování (Air Bank)
  5. možná někdy přidáme kreditku

Body 1 a 2 dělá banka proto, aby získala kontakty, které pak může začít masírovat její marketing. Cílem je přeměnit lidi zkoušející si účet nebo spořák na ty, kteří začnou banku používat jako svoji hlavní.

Hypotéka je pro banku velice bezpečná půjčka, protože je kryta nemovitostí a bance prakticky nehrozí, že by o peníze přišla. Trik Air Bank, která zatím umožňuje jen refinancování, je navíc geniální v tom, že už tak nízké riziko snižuje ještě tím, že bere jen klienty, kteří už v jiné bance spláceli a neměli s tím problém.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Pokud chcete kreditku kvůli sbírání cashbacku, podívejte se na jinou zajímavou kartu, která má cashback velmi štědrý :)

Kreditní karta není zajímavá?

No a kreditní karty jsou pro banku pravděpodobně nejproblematičtější druh půjčky:

  • půjčka je relativně malá a náklady na případné vymáhaní velké
  • nezanedbatelná část lidí umí kreditku používat a bance nepřináší žádný zisk

Vším, co bylo výše uvedené, se řídí většina malých a nízkonákladových bank – kreditní kartu v jejich nabídce nenajdete. Proto ani kreditní karta Equa bank zatím neexistuje.

Není ale moc velký problém využívat všech výhod nízkonákladových bank a kreditku si vzít u jiné banky nebo nebankovní společnosti. Kreditní karta není obvykle vázána na běžný účet a může existovat zcela samostatně. Toto u nás ve velkém praktikovala například Citibank, která kreditky doslova rozdávala na každém rohu a vůbec nijak lidem nenutila běžný účet. Nicméně ta doba je pryč, Citi prodala své klienty Raiffeisenbank a tak se musíte porozhlédnout jinde.

Napsat komentář