Jak refinancovat kreditní kartu

Pokud už se vám stane, že se rozúvěrujete na kreditní kartě, je vhodné popřemýšlet o tom, jak se dluhu za opravdu vysoký úrok co nejrychleji zbavit. Takže jak refinancovat kreditní kartu?

Refinancování půjčky

Refinancování půjčky z kreditní karty je stejné, jako refinancování jakékoliv jiné půjčky. Vždy je princip stejný: máte dluh u nějaké instituce, ať už je to banka nebo nebankovní poskytovatel půjček, a u jiného poskytovatele si půjčíte výhodněji. Výhodnější půjčkou splatíte tu méně výhodnou, takže platíte měsíčně méně a nepřeplatíte tolik.

Tady se sluší dát menší odbočku a varování – mnoho bank vám sice úžasně sníží měsíční splátku, ale dobu splácení protáhnou klidně dvojnásobně. Takže si dobře spočítejte, jestli opravdu chcete místo dvou tisíc platit patnáct set, ale v součtu přeplatit desetitisíce.

Jak refinancovat kreditní kartu

  1. najděte si banku nebo jinou instituci, která nabízí refinancování a je ochotna vám půjčit. Pokud máte dluhů hodně, je pravděpodobné, že vám nepůjčí.
  2. pečlivě si propočítejte, jestli se vám nová nabídka vyplatí. Pokud se nemění počet splátek a snižuje se výše splátky, nemusíte dál počítat a máte vyhráno. Pokud se mění počet splátek, zbystřete.
  3. banka může chtít vědět, jaký úvěr či kreditku budete refinancovat a zcela jistě bude chtít po refinancování předložit potvrzení, že jste skutečně kreditku splatili. Potvrzení by vám samozřejmě poskytovatel kreditky měl bez problémů dát.
  4. jakmile dostanete peníze na účet, zaplaťte dluh na kreditce a ideálně ji i zrušte – nebude vás svádět k používání

TIP: Refinancovat kreditku můžete i na Zonky – lidé půjčují lidem určitě znáte z televizní reklamy.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Proč refinacovat kreditku

Jakmile na kreditní kartě dlužíte, je to obvykle za úrok hodně přes 20 % p.a., spíše blížíce se 30 % p.a. Nenechte se ukolébat tím, že platíte minimální splátku a vlastně o nic nejde. Tuto minimální splátku budete platit donekonečna, protože často prakticky celá skončí na platbě úroků a dluh se nijak nesnižuje.

Po refinancování budete sice asi platit více, než byla minimální částka, ale za pár měsíců se dluhu zbavíte úplně a o to jde.

Radana závěr: pokud se vám stalo, že jste byli dlouhodobě v dluhu na kreditce, udělali jste něco špatně a kreditní karta pravděpodobně není finanční nástroj pro vás a už nikdy si žádnou neberte i kdyby vám ji banka vychvalovala do nebes. Banka z vás chce mít dlužníka, nic jiného ji nezajímá.

Napsat komentář