Definitivní konec výhod Citi life (RB life)

To, co muselo přijít, přijde 1.4. 2017. RB mění podmínky čerpání bonusů na kartách, které převzala po Citibank. A není to vůbec změna k lepšímu (jak se ale dalo čekat).

Kreditní karty od Citibank byly svého času nejlepší karty na dolování bonusů. Například Citi life vracela dvě procenta z každé platby a strop byl 2 000 Kč měsíčně. Protočit kreditkou 100 tisíc sice pro běžného smrtelníka není úplně snadné, ale byly cesty, jak to bez problémů dokázat a 2 000 Kč byly doma. Slušné přilepšení, ne?

Utahování šroubů začalo snížením limitu na 1000 Kč měsíčně, ale kdo uměl protočit kartou 100 tisíc, uměl protočit i 50 a pořád to byla bezpracná tisícovka.

Po prodeji klientů Citibank Raiffeisenbank se klienti logicky obávali, že tyto bonusy brzy skončí a ten konec RB právě v těchto dnech klientům oznámila. Upřímně řečeno, bonusy končí později, než se v prvním okamžiku zdálo a i pod Raiffeisenbank se dalo docela dlouho bonusy dolovat.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Konec bonusů Citi life od 1.4.2017

K prvnímu dubnu se karty Raiffeisenbank definitivně zařadí po bok standardních kreditek ostatních bank. Ne, že by nebyly i daleko horší karty, ale nové podmínky také nejsou nic moc. Jedno procento z útraty zůstává, ale horní limit je omezen na 350 Kč/měsíc, resp. 500 Kč/měsíc, pokud budete mít u RB i osobní účet. Co je ale klíčové je to, že do plateb pro bonus se přestaly počítat některé online platby a tím pádem je daleko složitější oněch 35 000 Kč (50 000 Kč) přes kartu prohnat. Detailně o tom píše Měšec.cz v článku „Dolování bonusů“ z kreditek končí. Rajfka přis­třihne křídla.

Samozřejmě, že po všech možných regulacích poplatků se tento krok dal čekat a v podstatě mohou být držitelé těchto karet rádi, že štědré bonusy šlo čerpat takto dlouho.

Kam pro bonus teď?

Tak atraktivní bonusy, jako měla Citibank, už na trhu nenajdete. Můžete samozřejmě dolovat bonusy z kreditek mBank, Raiffeisenbank a dalších, ale bude to komplikované a přijdete si na pár stokorun měsíčně. Jak říká klasik, „je to lepší než drátem do oka“, ale žádná sláva. Zajímavou variantou je Visa karta od crypto.com. Není to sice kreditka, ale umí neuvěřitelné věci.

Napsat komentář