Kreditní karta od Air Bank

Kreditní karta od Air Bank v tuto chvíli neexistuje. Banka s uvedením kreditních karet počítá, ale žádný termín zatím nesdělila. Pojďme si trochu zaspekulovat, co by mohla Air Bank s kreditkou předvést.

Kreditní karta od Air Bank

Air Bank si dlouhodobě buduje image banky vstřícné ke klientům a zatím se jí to daří na jedničku. I když si u Air Bank půjčujete peníze, nemáte pocit, že vás chce banka jen oškubat. Máte pocit férového zacházení a podobně vstřícná bude pravděpodobně i kreditní karta Air Bank.

Bezúročné období

Lze očekávat, že Air Bank nastaví délku bezúročného období spíše u horní hranice, tj. někde okolo 50 dní. S bezúročným obdobím se dobře pracuje v reklamě a banku to v podstatě nic nestojí, protože kdo nestihne splatit peníze do 45 dní, nestihne to obvykle ani do 55 či 60 dní.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Peníze z nákupu zpět

V tomto benefitu kreditní karty je poměrně volné pole působnosti. Jediná, kdo s ním pracuje a staví procenta z nákupů zpět jako jednu ze zásadních výhod, je Citibank. Jejich 2 % z každé platby jsou momentálně bezkonkurenční a pokud by Air Bank zamířila se svojí kreditkou do těchto vod, má reálnou šanci stát se v tomto parametru ihned dvojkou na trhu. A desetinka navíc by ji stavěla do pozice jedničky. Víme jak má Air Bank ráda sliby a medailové pozice svých produktů (spořicí účet).

Úrok

Na poli klasických půjček přišla Air Bank s velice slušným úrokem a je tedy celkem logické že by s podobně férovou sazbou mohla přijít i u kreditní karty. Dá se čekat, že by úrok mohl být pohyblivý podle toho, jak bude klient splácet. Toto si banka vyzkoušela už i u zmiňovaných půjček.

Bonusový program

Citibank nabízí zajímavé slevy u partnerů, ale u Air Bank bych podobný postup neočekával. Různé bonusové kluby jsou spíše výsadou „čních“ bank, k Air Bank mi to nějak nepasuje.

Tip na parametry kreditky Air Bank

Z výše uvedeného si můžeme trochu zavěštit – kreditní karta od Air Bank bude mít bezúročné období 60 dní, bude nabízet 2 % z nákupu zpět a úrok pro bezhotovostní transakce bude pod 20 % p.a.

UPDATE 11. 9. 2020: Karty od Air bank se asi jen tak nedočkáme, ale pokud vás zajímá hlavně cashback, mrkněte na kartu, která vám dá až 5 %.

7 komentářů u „Kreditní karta od Air Bank“

Napsat komentář