Kreditní karta od Air Bank

Kreditní karta od Air Bank v tuto chvíli neexistuje. Banka s uvedením kreditních karet počítá, ale žádný termín zatím nesdělila. Pojďme si trochu zaspekulovat, co by mohla Air Bank s kreditkou předvést.

Kreditní karta od Air Bank

Air Bank si dlouhodobě buduje image banky vstřícné ke klientům a zatím se jí to daří na jedničku. I když si u Air Bank půjčujete peníze, nemáte pocit, že vás chce banka jen oškubat. Máte pocit férového zacházení a podobně vstřícná bude pravděpodobně i kreditní karta Air Bank.

Bezúročné období

Lze očekávat, že Air Bank nastaví délku bezúročného období spíše u horní hranice, tj. někde okolo 50 dní. S bezúročným obdobím se dobře pracuje v reklamě a banku to v podstatě nic nestojí, protože kdo nestihne splatit peníze do 45 dní, nestihne to obvykle ani do 55 či 60 dní.

Peníze z nákupu zpět

V tomto benefitu kreditní karty je poměrně volné pole působnosti. Jediná, kdo s ním pracuje a staví procenta z nákupů zpět jako jednu ze zásadních výhod, je Citibank. Jejich 2 % z každé platby jsou momentálně bezkonkurenční a pokud by Air Bank zamířila se svojí kreditkou do těchto vod, má reálnou šanci stát se v tomto parametru ihned dvojkou na trhu. A desetinka navíc by ji stavěla do pozice jedničky. Víme jak má Air Bank ráda sliby a medailové pozice svých produktů (spořicí účet).

Úrok

Na poli klasických půjček přišla Air Bank s velice slušným úrokem a je tedy celkem logické že by s podobně férovou sazbou mohla přijít i u kreditní karty. Dá se čekat, že by úrok mohl být pohyblivý podle toho, jak bude klient splácet. Toto si banka vyzkoušela už i u zmiňovaných půjček.

Bonusový program

Citibank nabízí zajímavé slevy u partnerů, ale u Air Bank bych podobný postup neočekával. Různé bonusové kluby jsou spíše výsadou „čních“ bank, k Air Bank mi to nějak nepasuje.

Tip na parametry kreditky Air Bank

Z výše uvedeného si můžeme trochu zavěštit – kreditní karta od Air Bank bude mít bezúročné období 60 dní, bude nabízet 2 % z nákupu zpět a úrok pro bezhotovostní transakce bude pod 20 % p.a.

UPDATE 11. 9. 2020: Karty od Air bank se asi jen tak nedočkáme, ale pokud vás zajímá hlavně cashback, mrkněte na kartu, která vám dá až 5 %.

7 komentářů u „Kreditní karta od Air Bank“

Napsat komentář