Kolik stojí výběr z bankomatu kreditkou?

Mnoho lidí stále nechápe, jak funguje kreditka a jak se s ní správně zachází. Netuší, že vybírat kreditní kartou z bankomatu je v podstatě finanční sebevražda.

Majitelé kreditní karty si ji často pletou s kartou debetní a domnívají se, že výběr z bankomatu je nestojí nic jako u jejich banky, případně že stojí pár korun, maximálně okolo 30 Kč, což je částka, kterou si účtují některé banky za výběr z cizího bankomatu.

Na výběr kreditkou za 30 Kč zapomeňte. Vydavatelé kreditních karet nemají rádi, když se s nimi vybírá hotovost a proto vás za to řádně „potrestají tučným poplatkem.

Poplatky se pohybují zhruba od dvojnásobku poplatku výběrů debetní kartou. U GE Money Bank zaplatíte například 89 Kč, v Raiffeisenbank je to 70 Kč plus procento z vybírané částky. U Citibank zaplatíte za výběr kreditkou z bankomatu hrozivý poplatek 3,5 procenta z vybírané částky (minimálně však 89 Kč). Pokud tak budete chtít vybrat například 10 tisíc u Citibank, zalatíte za to 350 Kč!

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Jak je vidět, vybírat kreditní kartou hotovost z bankomatu, je velmi nevýhodné a měli byste to dělat jen v opravdové nouzi, kdy nemáte jiné řešení. Tím jiným řešením může být například převedení peněz z kreditky bezhotovostně na běžný účet přes internet nebo po telefonu. Informujte se u vydavatele vaší kreditky, zda to umožňuje. Nevyhnete se sice placení úroků, protože přijdete o bezúročné období, ale vyhnete se vysokému poplatku za výběr z bankomatu.

1 komentář u „Kolik stojí výběr z bankomatu kreditkou?“

Napsat komentář