Jak správně zacházet s kreditní kartou?

Kreditní karty se od těch debetních liší v tom, že vám umožňují čerpat finanční prostředky, které v podstatě nevlastníte na běžném bankovním účtu. Úvěrové řešení, jež můžete nosit neustále při sobě, tudíž vás žádné nečekané platby nepřekvapí.

Abyste plnohodnotně využili potenciál tohoto platebního nástroje, je třeba vědět, jak s ním zacházet. Na trhu existují mnohé kreditní karty, každá z nich však nabízí něco navíc a umožní vám podstatně více věcí.

Dodržujte několik základních pravidel

Ať už využíváte jakýkoliv typ kreditní karty, snažte se držet následujících kroků, s nimiž máte potřebnou jistotu, že se nedostanete do dluhové pasti.

  • Nevybírejte peníze z bankomatu
  • Nastavte si inkaso pro splácení svých měsíčních závazků
  • Nepoužívejte více peněz, jak 90 % svého pravidelného příjmu

Tato doporučení lze upotřebit například u platebního nástroje Diners Club Pure, s nímž se pohodlně dopracujete k finanční sumě až 200 000 Kč a bezúročnému období na 60 dnů. Každého ostatně potěší i vstupy do letištních salonků, lepší ceny v půjčovnách automobilů po celém světě a mnohé další.

Kreditní karty

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Využívejte bezúročné období

Jakákoliv kreditní karta je samozřejmě spojena s určitým poplatkem, respektive úrokem ze zapůjčené peněžní sumy. Náklady na splacení konkrétní částky vám pomůže snížit bezúročné období, jemuž věnujte dostatek pozornosti a nepropásněte jej. Obvykle se pohybuje od 50 dnů a výše.

Například kreditní karta Diners Club Classic nabízí až 60 dnů. Vedle toho je to ještě věrnostní program Club Rewards a jiné bonusy.

Dbejte zásad správného a smysluplného úvěrování, což platí u těchto finančních nástrojů dvojnásob. Pakliže budete kreditní kartu využívat s rozmyslem, stane se velice praktickou finanční pomůckou, s níž uhradíte sortiment a služby nejrůznějšího charakteru.

Napsat komentář