0

Transparentní kreditka České spořitelny

Česká spořitelna představila novou kreditku, které říká transparentní kreditka. Transparentní jednak proto, že je průhledná a pak také proto, že je podle ČS transparentní ve smyslu poplatků a úroků.

Transparentní kreditka České spořitelny

Česká spořitelna přišla s překvapivým způsobem výpočtu úroku. Pravděpodobně někdo usoudil, že procenta jsou na klienty ČS příliš složitá a tak věc zjednodušili na jednoduchou definici úroku – za každých půjčených 500 Kč zaplatíte měsíčně 10 Kč. To vypadá jako férová cena a člověk si řekne, že desetikoruna ho nezabije. Realita je ale samozřejmě taková, že je to úplně běžný úrok, který se na kreditky dává. Ročně zaplatíte za 500 Kč 12×10 Kč, takže 120 Kč. To je úrok 24 % p. a.

Získej 300 Kč s Twistem

Přes Twisto nakupuješ hned a platíš, až se ti to hodí. Nyní za registraci 300 Kč jako dárek.
Chci získat 300 Kč

Zajímavé je, že pokud nedlužíte celých 500 Kč, neplatíte nic. To znamená, že můžete být trvale v dluhu 499 Kč na účet Spořky.

Výhody transparentní kreditní karty

  • poplatek za kartu je 50 Kč/měsíc, ale neplatíte ho, pokud kartou utratíte alespoň 3000 Kč/měsíc
  • bezúročné období je slušných 55 dní a vztahuje se i na výběry z bankomatu. Ale to, že  kreditkou se z bankomatu nevybírá platí i zde – výběr stojí 50 Kč u bankomatu ČS a 80 Kč u bankomatu jiné banky.
  • kreditka vás odměňuje za nákupy 1 % zpět, ale má to drobný háček – jen za platby v zahraničí a na internetu. Platby v českých kamenných obchodech se nepočítají. Maximální odměna je omezena na 350 Kč, takže maximální útrata je 35 tisíc Kč měsíčně – to asi normální člověk na internetu a v zahraničí nezvládne.
  • karta je součástí programu MasterCard Priceless Specials, takže nějakou tu výhodu můžete získat i zde
  • transparentní kreditka vám rovněž umožní vstup do letištních salónků v Praze a ve Vídni

Nevýhody transparentní kreditky

Transparentní kreditka moc nevýhod nemá a patří k těm lepším na trhu. Nevýhodou může být snad to, že bonusů za platby si moc neužijete kvůli omezení na platby na internetu a v zahraničí. A samozřejmě poplatek za výběr z bankomatu, ale to je obecná nevýhoda kreditek.

Závěr

Karta patří k těm lepším. Můžete ji mít zdarma a pokud ji rozúvěrujete, má celkem férový úrok (myšleno tak, že konkurence má často horší). Plusem je i to, že zadarmo můžete mít trvale půjčeno 499 Kč. Pro méně finančně gramotné lidi může být lákadlem pochopitelnější úrok vyjádřený platbou 10 Kč za každých půjčených 500 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *