Jak na refinancování půjčky či kreditky přes Zonky (recenze)

Refinancování půjček je dnes už poměrně běžný způsob, jak si snížit splátky. Ale málo lidí ví, že refinancovat se dá i bez banky. Můžete si půjčit od lidí přes službu Zonky. Zkusil jsem to a tady je Zonky recenze.

Recenze refinancování kreditky přes Zonky

Před pár lety jsem si vzal ke kreditce od Citibank půjčku Hotovost na zavolanou. Půjčka měla na svoji dobu celkem férový úrok 9,9 %, ale doba pokročila a přišlo mi zbytečné platit tolik. Když se k tomu přidá ne příliš proklientské jednání Citibank a neustálé otravování po telefonu, bylo jasno, půjdu jinam. A protože jsem fanda nových technologií, rozhodl jsem se zkusit Zonky půjčku.

Zonky je tzv. P2P platforma, který umožňuje půjčovat peníze lidem od lidí. Zjednodušeně řečeno – lidé, kteří chtějí zhodnotit své peníze se zaregistrují na Zonky a půjčují peníze těm, kdo si na Zonky naopak chtějí půjčit. O vše se stará počítač, takže věřitel ani dlužník se nemusí o nic starat. Pro dlužníka je vše stejné, jako by si půjčil v bance – jednou měsíčně pošle splátku.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Jak jsem refinancoval

Po jednoduché registraci do systému je třeba vyplnit žádost o půjčku, kde mimo osobních údajů vyplníte i kolik chcete půjčit a na co. Dále musíte odsouhlasit, že Zonky se může podívat do registrů dlužníků a nahrát dva doklady totožnosti s fotkou. Oproti bankám musíte ještě napsat něco o sobě – co děláte, co vás baví, na co jste pyšní a pod. a pak také dodat profily na sociálních sítích – Zonky si vás proklepne i na nich.

Po odeslání žádosti počkáte max. 24 hodin na výsledek. Tím výsledkem je to, zda vás Zonky bere a pošle vaši žádost o půjčku investorům. Pokud vám dá Zonky nabídku, obsahuje i úrokovou sazbu, na kterou vás ohodnotili, ta je od 3,99 do 19,99 % podle vaší bonity. Já jsem od Zonky dostal hezkých 5,99 %. S nabídkou si můžete ještě trochu pohrát, např. upravit dobu splácení. Jakmile nabídku odsouhlasíte, přichází na řadu klíčová věc pro úspěch či neúspěch.

Příběh pro Zonky investory

Musíte napsat příběh, který investory zaujme a oni se rozhodnou vám půjčit. Na příběhu si dejte záležet, popište upřímně své důvody pro půjčku, přesvědčte investory, že vám mají půjčit. Mně osobně překvapila bleskové odezva, kdy se na půjčku investoři složili asi během 15 minut. Přitom podobné žádosti na investování čekají i několik dní. Asi jsem příběhem zaujal.

Celkově jsem refinancováním ušetřil asi 300 Kč měsíčně a v absolutních číslech asi 4500 Kč za dobu splácení. A to původní půjčka neměla nijak hrozné podmínky. Pokud máte nějaký ten spotřebák za 15 % nebo dokonce kreditku za 25 %, může být úspora opravdu výrazná.

Závěr

Zonky mě překvapil jen pozitivně, od perfektně zpracovaného webu a celého procesu získání půjčky, až po přístup lidí se kterými jsem by l v kontaktu po mailu nebo telefonu. Trochu mi to připomíná Air Bank, je vidět, že jim na vás záleží a to není ve finančním světě rozhodně obvyklé. Koneckonců, zkuste Zonky sami, za zkoušku nic nedáte, nabídku vám udělají samozřejmě zdarma.

Zonky – zkušenosti a recenze

Máte také zkušenost s půjčkou od Zonky? Napište do diskuse pod článek.

Napsat komentář