Žijte za peníze banky – využijte bezúročné období

Bezúročné období je skvělá věc – pokud umíte kreditní kartu používat, můžete s ní každý měsíc vydělávat a ne platit bance. Je ale třeba si pečlivě nastudovat podmínky konkrétní karty a hlavně chápat princip kreditní karty.

Pokud kreditní kartu budete používat jako kartu debetní, kterou máte ke svému účtu, pravděpodobně se nedoplatíte na poplatcích a úrocích. Pokud jste ale chytří a budete kreditní kartu využívat tak, jak by se používat měla, můžete na tom vydělat.

Bezúročné období u kreditní karty

Jednou z možností, jak na kreditní kartě vydělat, je využívání tzv. bezúročného období na plno. Pokud platíte kreditní kartou v obchodě (nevybíráte z bankomatu!), platíte vlastně cizími penězi, které patří bance a ty vaše vlastní leží na účtě a mohou vydělávat například na spořicím účtu.

Všechny kreditní karty mají bezúročné období, které je u různých karet různě dlouhé, ale dá se obecně říci, že bývá od 45 do 60 dní.

3000 Kč za založení účtu

Tři tisíce, která leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.

Jak funguje bezúročné období pochopíte na příkladu:

  1. 1. září zaplatíte kreditní kartou v obchodě 2000 Kč
  2. na konci září vám banka pošle výpis ke kreditní kartě, kde bude uvedeno, že jste utratili 2000 Kč a že je máte splatit do konce října.
  3. pokud bance do konce října uhradíte 2000 Kč, měli jste tyto peníze dva měsíce půjčené zcela zdarma

Z uvedeného příkladu je vidět, že vaše dva tisíce jste teoreticky mohli dát na spořící účet a při úroku 1,5 % ročně získat za dva měsíce  12 Kč. To samozřejmě není mnoho, ale pokud místo 2000 Kč použijete třeba 10 nebo 50 tisíc, je zisk už o něco zajímavější a v ročním vyjádření už jde o příjemné částky použitelné třeba na vánoční dárky.

Pokud se rozhodnete bezúročné období takto naplno využívat, musíte si dávat hodně velký pozor, abyste se neopozdili s vrácením peněz. Jakmile totiž splátka nebude na účtu banky v den, který určila, veškeré vaše výše uvedené zisky se rozplynou v platbě vysokých úroků.

2 komentáře u „Žijte za peníze banky – využijte bezúročné období“

Napsat komentář