Bonusy kreditních karet

Kreditní karta je velice šikovný nástroj, kterým se dají vydělat reálné peníze. Která karta je k tomu nejlepší a jaké bonusy se na kreditkách nabízejí?

Jaké bonusy karty nabízí

Jsou to zejména různé slevy na zboží a služby, věrnostní programy, cestovní pojištění, vstupy do letištních salónků, sbírání leteckých mil a hlavně cashback, tj. vracení procent z každé platby kartou zpět.

Cashback, peníze zpět

Asi  nejpříjemnější bonus, i když ho postupně banky omezují kvůli nakázanému snížení poplatků za platby kartami. Na štědré bonusy tak nezbývají peníze. Myšlenka bonusů je prostá – banka z platby kartou získává peníze od obchodníka a když se to sečte s tím, že část klientů nevrátí peníze v bezúročném období a platí šílený úrok, nebyl problém lákat klienty na peníze z každé platby zpět.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Zatím stále existují kreditní karty, které vrací 1 % z každé platby. Bohužel už jsou často omezené na několik stokorun měsíčně, maximum  je tisíc korun. Pokud ale na kartu přesměrujete všechny platby, které jdou, není problém několik stokorun měsíčně zpět získat.

Existují i programy, které vrací 3 – 4 %, ale ty jsou omezené tak, že prakticky nedávají smysl. Vztahují se například jen na útratu za benzín a jen u konkrétní benzínky. Pokud nejste řidič kamionu, nebo nechcete platit benzín všem kamarádům a známým, nedává to smysl. Stejně tak cashback omezený na jednu síť supermarketů vám bude k ničemu, pokud zrovna nemáte restauraci. Podívejte se na srovnání karet i s bonusy.

Existuje ale přeci jen jedna karta, která vám umí vracet až 5 % a to bez podmínek! Přečtěte si o ní více.

Cestovní pojištění

Mnoho karet se holedbá cestovním pojištěním v ceně karty. Opravdu to funguje, ale musíte si dobře pročíst podmínky, abyste se v případě pojistné události nedivili. Pokud za kartu neplatíte měsíční poplatek a neděláte velké obraty, moc kvalitní pojištění čekat nemůžete, protože pro vaše krásné oči vám banka pojištění nedává.

Asi nejlepší cestovní pojištění ke kreditní kartě nabízí Diners a karty Visa Infinity – na tu ale na rozdíl od karty Diners normální smrtelník dosáhne jen těžko. Obě karty pojistí i celou vaší rodinu, takže při cestě na dovolenou opravdu pojištění řešit nemusíte.

Věrnostní programy

Obvykle fungují tak, že placením získáváte body a ty pak můžete přeměnit na odměnu z katalogu. Výhodnost je diskutabilní a vždy záleží na tom, jestli je v katalogu něco, co opravdu potřebujete. Pokud kartou platíte opravdu hodně a můžete si pak vzít například tablet či mobil „zdarma“, je to příjemné. Pokud věrnostní program obsahuje propisky a tašky banky, je to bonus k ničemu.

Napsat komentář