Inkaso celé splátky kreditní karty – nepřítel bank číslo jedna

Zaplatit celou dlužnou částku na kreditní kartě je jediný správný způsob splácení kreditky. A bankám se logicky nelíbí.

Finančně gramotní lidé nikdy nedopustí, aby měli na kreditní kartě dluh po splatnosti. Z takového dluhu totiž běží velmi vysoký úrok. Pokud kreditku používáte tak, že s ní platíte všechny své výdaje a k datu splatnosti celý dluh zaplatíte, žijete na účet banky – máte od ní půjčené peníze zadarmo. Pro banku jste pak ale ztrátový klient, kterého zrovna nemilují.

Banky milují lidi, kteří neznají rozdíl mezi debetní a kreditní kartou a skáčou na marketingové triky typu „výběr z bankomatu zdarma„. Jednoduše řečeno, banka chce klienty, kteří kreditku rozčerpají a pak splácí minimální částku. Tito klienti jsou pro banku něco jako oslík z pohádky Oslíku otřes se – neustále z nich padají peníze do kasičky banky.

Pro klienty je nejlepší nemuset na nic myslet a nastavit, aby si banka sama vzala celou splátku z běžného účtu. A tady mnohdy začíná problém.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Inkaso celé splátky kreditní karty nabízí jen některé banky

Ne každá kreditní karta umožňuje nastavit inkaso celé splátky kreditní karty a z výše napsaného je zřejmé proč. Pokud máte kreditni kartu, která to neumí, musíte holt ručně vyplnit, že chcete splatit celý dluh. Není to až takový problém, jen na to nesmíte nikdy zapomenout. Pokud zapomenete, může se vám stát, že banka si zinkasuje minimální částku, bude tím pádem spokojená a vás nebude nijak upomínat. Inkaso minimální částky je oblíbený trik bank a velmi nevýhodná věc pro klienta – jste neustále v dluhu.

Inkaso celé splátky za poplatek

Až do absurdna dotáhla boj s automatickým inkasem celé částky mBank, která si za něj začala účtovat poplatek 25 Kč měsíčně. Prý je to služba zákazníkovi, protože na splácení  nemusí myslet. Já si spíš myslím, že je to pokuta za to, že klient splatí vše a tudíž banka nevydělá na úrocích. Když nemáme úrok, zkasírujeme aspoň poplatek.  Takže v mBank si inkaso rozumný člověk nenastaví a jednou měsíčně odklikne, že splácí celou částku převodem.

Závěr

Vždy splácejte celou dlužnou částku na kreditní kartě k datu splatnosti. Pokud to banka umí, nastavte si automatické splácení celé částky, ale dejte si pozor, jestli v tom není nějaký háček jako u mBank.

1 komentář u „Inkaso celé splátky kreditní karty – nepřítel bank číslo jedna“

  1. Jo ten poplatok mbank 1euro je fail
    Rozmyslal som ze zrusim kreditku ale potom na debetnej karte musim minut min70eur inak poplatok 1,20 , a nie kazdy mesiac tolko miniem kartou. Takze zatial asi ostavam na kreditke.

    Odpovědět

Napsat komentář