Kreditní karta bez doložení příjmu

Pokud si do vyhledávače zadáte „kreditní karta bez doložení příjmu“, najdete spousty stránek, které se tváří, že vám takovou kartu umí nabídnout. Jaká je ale realita?

Existuje kreditní karta bez doložení příjmu?

Pokud si proklikáte výsledky vyhledávání kreditní karty bez doložení příjmů, zjistíte, že žádná taková kreditka neexistuje a nalezené weby jen lákají lidi na své stránky, aby jim vnutily své jiné produkty.

Je to vcelku logické. Nikdo soudný nepůjčí peníze někomu, kdo nemůže doložit, že je schopen je splácet. Všimněte si, že půjčku bez dokládání příjmů nabízejí většinou jen druhořadé nebankovní společnosti, které nabízí půjčky za dvou a tříciferný úrok a často ani nepočítají s tím, že jim peníze vrátíte. Jejich obchodní model spočívá v tom, že čekají jen na to, aby zabavili majetek v exekuci na dlužníka. Prostě jde o firmy, se kterými nechcete mít nic společného.

Tyto pochybné firmy ale samozřejmě nemají možnost nabízet kreditní karty, protože se s nimi karetní asociace jako Visa či Mastercard nebudou vůbec bavit. Proto existují půjčky bez doložení příjmů, ale ne kreditní karty bez dokládání příjmu.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Kreditní karta bez doložení příjmu existuje, ale…

Ano, popřu věty výše, ale neznamená to, že kreditku dostane někdo, kdo je v exekuci nebo je bezdomovec. V ojedinělých případech dá banka kreditku s nízkým limitem bez doložení příjmu například studentovi. Nejčastěji v rámci nějaké reklamní akce, která má za cíl zvyknout lidi na služby dané banky.

Dalším případem, kdy můžete kartu získat bez dokládání příjmů je ten, že vám kreditu dá vaše banka, kde už máte historii a banka ví, že nejste problémový klient. Opět vám pravděpodobně nabídne kartu s nízkým limitem, aby vás opatrně naučila ji používat.

Obecná rada na závěr

Pokud nemáte příjem na to, aby vám banka půjčila peníze nebo poskytla kreditní kartu, nesnažte se to obejít půjčkou u nebankovní instituce. Banka moc dobře ví, proč vám nepůjčí a kromě toho, že chrání své peníze, to dělá i pro vaše dobro.

Napsat komentář