Kreditní karta

Kreditní kartu mají milióny lidí v této zemi, ale jen nepatrná část z nich ví, jak kreditní karta funguje a čeho se při jejím využívání vyvarovat. Podobně jako oheň, je i kreditka dobrý sluha, ale velmi zlý pán.

Kreditní karta je půjčka

Je třeba si uvědomit, že kreditní karta je vlastně trvalá půjčka a žádná banka vám nebude půjčovat peníze pro vaše krásné oči. Jakmile si od banky půjčíte, musíte za to zaplatit. Ale pozor, u kreditní karty to tak docela neplatí. Můžete si z ní půjčovat peníze zcela zdarma. Každá kreditní karta má totiž tzv. bezúročné období, které je dlouhé zhruba 40 – 60 dní podle typu karty a banky, která ji vydala.

Pokud bance vrátíte půjčené peníze v rámci bezúročného období, neplatíte vůbec žádné úroky. Dokonce si můžete vlastní peníze po dobu půjčky dát na termínovaný vklad, inkasovat úroky a žít za peníze banky z její kreditky.

Kreditní karty u nás vydávají hlavně MasterCard a Visa, ale získat se dá třeba i kreditka Diners club.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Kde je háček?

Pokud teď přemýšlíte, kde je háček a jak to, že banky nezkrachují, když půjčují zadarmo, tak vězte, že háček je v tom, že lidí většinou peníze v bezúročném období vrátit nestihnou. Prostě je utratí a s vracením si nelámou hlavu. A pak přichází ke slovu úroky většinou hodně přes 20 % ročně.

Chcete vědět, jak s kreditní kartou zacházet a jak se vyvarovat placení úroků? Jak s kreditní kartou vydělat? Sledujte kreditni-karty.com.

1 komentář u „Kreditní karta“

Napsat komentář